Posiadając zobowiązania kredytowe lub starając się o kredyt warto kontrolować informacje przetwarzane przez Biuro Informacji Kredytowej znane pod skrótem BIK.

BIK umożliwia utworzenie konta z bezpłatnym okresem próbnym wynoszącym 60 dni, w pakiecie znajduje się usługa Alert SMS dzięki której każde zapytanie i zmiana danych będzie generowało wysłanie powiadomienia. Powiadomienia pojawią się w przypadku gdy bank zechce sprawdzić naszą zdolność kredytową, aktualne zobowiązania lub pojawią się tam nowe informacje o zawartych zobowiązaniach będących np. umową o kartę kredytową, kredyt hipoteczny, raty.

Jak założyć konto w BIK?

W celu założenia bezpłatnego konta należy przejść na stronę BIK (kliknij tutaj), wybrać rodzaj konta - w celu otrzymywania alertów będzie to konto "Konto z Pakietem na próbę". Po potwierdzeniu danych z dowodu oraz wysłaniu przelewu weryfikującego tożsamość konto zostanie aktywne i przez 60 dni będziemy mieli możliwość otrzymywania alertów sms jeżeli takie będą miały okazję zostać wygenerowane.

Przykładowe powiadomienia oraz dane dostępne na stronie Biura Informacji Kredytowej zaprezentowane na poniższych zrzutach ekranu:

Alert SMS z BIK Alert e-mail z Biura Informacji Kredytowej