Brak odbiornika bluetooth audio w radioodbiorniku stanowi pewien dyskomfort związany z nieodzownym pojawieniem się plątaniny kabli w przypadku podłączenia do naszego car-audio telefonu lub innego źródła dźwięku. Niedużym kosztem można wzbogacić nasz odtwarzacz o moduł bluetooth w przypadku gdy posiada on wejście aux lub gdy zlokalizujemy w nim ścieżki z sygnałem audio ze źródeł z których nie korzystamy (odtwarzacz kaset, cd, radioodbiornik am itp).

W prezentowanym przypadku zastosowany moduł bluetooth to najtańszy dongle z obsługą protokołu A2DP, zasilaniem przez port USB oraz liniowym wyjściem audio zakończonym gniazdem jack 3,5mm. Koszt odbiornika to około ~10 zł (2,5 USD) w przypadku zakupu u dostawcy ze wschodu - Aliexpress.com.

Moduł po demontażu wtyku USB oraz gniazda jack swoją wysokością nie przekracza 4 mm więc powinien zmieścić się w każdym urządzeniu. W przykładowym Kenwoodzie KMM-357, który wyposażony jest fabrycznie wyłącznie w złącza AUX, USB, SD udało się zamontować moduł w zdejmowanym panelu, bez potrzeby wyjmowania radioodbiornika z samochodu.